Apple’ın Patronuna Göre Yapay Zekâ, Gün İçinde iPhone’u Daha Az Kullanmanızı Sağlayacak

ABD merkezli teknoloji devi Apple, oldukça hareketli bir haftayı geride bıraktı. Şirket, WWDC 2024 etkinlikleri kapsamında en yeni teknolojilerini tanıttı. Elbette en çok ilgi gören şey, Apple Intelligence olarak anılan yapay zekâ özellikleriydi.

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Apple CEO’su Tim Cook, teknoloji YouTuber’ı Marques Brownlee ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj sırasında dikkat çekici bir çıkış yapan CEO, yapay zekâ nedeniyle insanların iPhone’larını daha az kullanabileceklerini söyledi. Aslına bakacak olursak bu durum, Tik Cook’un uzun zamandır istediği bir şeydi.

Peki nasıl olacak da iPhone kullanımı düşecek?

Tim Cook tarafından yapılan açıklamaya göre yapay zekâ, insanların hayatlarını kolaylaştıran teknolojiler olacak. Bireyler, dakikalar, belki de saatler içerisinde yapabilecekleri şeyleri, Apple Intelligence ile anında yapabilecekler. İşte Tim Cook, tam da bundan kaynaklı olarak iPhone kullanımının düşeceğini söylüyor. 

Tim Cook, insanların çok uzun sürelerde telefon kullanmalarına karşı olan bir isim. Cook’a göre insanlar, telefon kullanmalılar ancak aynı odada bulundukları diğer insanlara daha fazla ilgi göstermeliler. Tim Cook, Apple Intelligence ile bunun mümkün olacağını düşünüyor.

Apple’ın duyurduğu yapay zekâ özellikleri için:

Tim Cook’un Marques Brownlee ile yaptığı röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir